banner isbank


Satranç Haberleri

BANDIRMA BELEDİYESİ 29. ULUSLARARASI BANDIRMA KUŞ CENNETİ FESTİVALİ 2. SATRANÇ TURNUVASI

yarma resmi
Bandırma Belediyesi 29.Uluslararası Bandırma Kuş Cenneti Festivali 2.Satranç Turnuvası 15-16 Eylül 2018 tarihlerinde Bandırma Belediyesi Harun KARACAN Gençlik ve Spor Merkezi Salonu'nda yapılacaktır. Yarışma 4(dört) kategoride yapılacak olup, her kategori 64 kişi ile sınırlıdır. Kayıtlar 2 Ağustos 2018 Perşembe günü saat:22:00'de başlayacak, 31 Ağustos 2018 günü saat:17:00'de kapanacaktır.
Turnuva Yeri  İçin Tıklayınız  
BAŞLANGIÇ SIRALAMASI:
    A KATEGORİSİ   B KATEGORİSİ   C KATEGORİSİ    D KATEGORİSİ 
FİNAL SIRALAMASI       :     A KATEGORİSİ    B KATEGORİSİ   C KATEGORİSİ    D KATEGORİSİ

YÖNERGE         TURNUVAYA BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

07-16 EYLÜL 2018 TARİHLERİNDE GÖNEN İLÇEMİZDE 1.KADEME SATRANÇ ANTRENÖRLÜĞÜ KURSU AÇILACAK.


satranc-antrenorlugu van-satranc
1. Kademe Yardımcı Antrenör Kursu 07-16 Eylül 2018 tarihleri arasında Balıkesir Gönen İlçesi’nde açılacak ve Gönen Öğretmenevi ve ASO Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda gerçekleşecektir. 
BAŞVURULARIN
BAŞLANGIÇ/BİTİŞ TARİHİ:17/07/2018-23/08/2018
Başvurular e-devlet şifresi ile https://spor.sgm.gov.tr/EDevlet/SporElemaniBasvuru/Basvuru.aspx linkinden yapılacaktır. Aşağıdaki  belirtilen evrakları kursun ilk günü kurs yöneticisine kurs başlamadan önce teslim etmeleri gerekmektedir. Evrakları eksik olan adaylar kursa kabul edilmeyecektir, kesin katılımcı listesi açıklandıktan sonra mücbir sebepler dışında katılmayan kursiyerlere geri ödeme yapılmayacaktır.
Katılımcı listesinde ismi bulunmayanlar kursa katılamazlar. 
Not: Genel eğitim programında yer alan derslerden muaf olan adayların evraklarını eksiksiz olarak kurs yöneticisine kurs başlamadan önce teslim etmeleri gerekmektedir. Belirtilen süre içerisinde muaf olduğunu belgelemeyen kursiyerler bu derslerden sorumlu olacaklardır. 

1. Kademe Yardımcı Antrenör Kursuna Katılacaklarda Aranacak Şartlar 
a)  En az lise veya dengi okul mezunu olmak, (Bütün kademeler için geçerli olup, milli sporcularda öğrenim koşulu aranmaz)
b)  Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı ile malul olmamak,
c)  Taksirli suçlar ile kısa süreli hapis cezasına seçenek yaptırımlara çevrilmiş veya aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, altı aydan  fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile, devletin güvenliğine karşı işlenen suçlarla, Anayasal düzene ve bu düzene karşı işlenen suçlar, devlet sırlarına karşı işlenen suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, yağma, dolandırıcılık, gibi yüz kızartıcı veya cinsel dokunulmazlığa karşı işlenen suçlar, fuhuş, uyuşturucu ve uyarıcı madde imal ve ticareti, kullanımı, kullanımını kolaylaştırma, kullanmak için satın alma, kabul etmek veya bulundurmak, şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama, kaçakçılık, vergi kaçakçılığı ve haksız mal edinme suçlarından hükümlü bulunmamak;
d)  18 yaşını doldurmuş olmak,
e)  7/1/1993 tarihli ve 21458 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Spor Genel Müdürlüğü Amatör Spor Dalları Ceza Yönetmeliği ve Spor Federasyonları Disiplin Talimatına göre son üç yıl içinde bir defada altı aydan fazla ve/veya toplam bir yıldan fazla ceza almamış olmak. 

1. Kademe Yardımcı Antrenör Kursuna Katılacaklardan İstenen Belgeler 
1. Dilekçe (açık adresli)
2. Diploma sureti (noter tasdikli, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli olanlar için kurum onaylı)
3. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden cezaları olmadığına dair yazı (aslı)
4. Yönetim Kurulunun belirlediği katkı bedelinin ödendiğini gösteren belge (dekont 365 TL ödeme yapılacaktır.) 
5. 2 adet vesikalık fotoğraf (erkek kursiyerler için sakalsız ve kravatlı)
6. Sağlık raporu (Hükümet tabipliğinden veya sağlık ocaklarından, aslı)
7. Savcılık iyi hal kağıdı (aslı)
8. Nüfus cüzdanı sureti (T.C. No ve Resimli)
9. Milli sporcu olanlar milli sporcu belgesi getireceklerdir (varsa)
10. Satranç sporu yaptığını belgelemek (varsa sporcu lisansı)


KURSA KATILACAKLARIN LİSTESİ        KURS PROGRAMI         DİLEKÇE

KURSUN AÇILACAĞI YER :BALIKESİR GÖNEN İLÇESİ GÖNEN ÖĞRETMENEVİ VE ASO MÜDÜRLÜĞÜ TOPLANTI SALONU

SALONUN KONUMU İÇİN TIKLAYINIZ!...mail adresi: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

İL TEMSİLCİSİ:Erdem ÖZGÖREN Edip Gürcün İlkokulu Dinkçiler Mahallesi Göçmen Konutları Mimar Sinan Sk. No:2/1 Altıeylül/BALIKESİR 
CEP:0.530.770 6510-0.532.5917991

15 Temmuz Demokrasi Şehitlerimizi ve Gazilerimizi Saygı İle Anıyoruz.

146960233757985a214e9f9
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde şehitlerimizi rahmetle, gazilemizi minnetle anıyoruz.

CUMHURBAŞKANIMIZ SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN'ın 15 TEMMUZ MESAJI
"Ülke ve millet olarak bu mücadeleyi hep inancımızla, davamızla yürüttük. 15 Temmuz gecesi milletimizin sergilediği kahramanlığın sırrını keşfetmek isteyen, asırlardır süregelen bu büyük mücadeleye bakmalıdır. FETÖ'nün arkasından gelenler bitmez. Onların girdiği bütün hücreleri keşfederek söküp atacağız. Durmak yok. 15 Temmuz'u unutturmayacağız, unutmayacağız. Milletimiz asırlardır sahada kanıyla, canıyla ve bileğinin hakkıyla kazandıklarını masada söz oyunlarıyla, diplomasi tuzaklarıyla, gafletle ve hatta ihanetle kaybetmekten bıkıp usanmıştır. Biz kaybetmeyeceğiz. Şehitlerimizin kanları, gazilerimizin fedakarlığı ve bu yola baş koymuş milyonların mücadelesi uğruna kazandıklarımızı masada tehlikeye atmamakta kararlıyız."

Erdoğan, 15 Temmuz'u önemsizleştirmeye çalışanların ülke ve millete karşı ruhlarında biriktirdikleri kibir, kin ve nefretlerini dile getirdiklerini söyledi. 

"Her şehit ailesi ve her gazi benim öz kardeşim mesabesindedir"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şehitlerimizin aziz ruhlarının muazzep edilmesine, gazilerimizin incitilmesine izin vermeyiz. Bunu yapanlar karşılarında önce bizi bulur. Her şehit ailesi ve her gazi benim öz kardeşim mesabesindedir. Onlara yapılan her yanlışı şahsıma yapılmış sayarım, ona göre davranırım." diye konuştu.  


Uluslararası Açık Satranç Turnuvaları ve Ulusal Turnuvalar

kesasn 5000         afis 50x70cm              
    
SATRANC 2018_-01        ustresim      

toyaa500       cubuk 500-01
                                                                      ULUSAL TIRNUVALAR
                                      

AYVALIK 11.YAZ SATRANÇ TURNUVASI

afis-1
Ayvalık Satranç Spor Kulübü tarafından gerçekleştirilen ve artık bir gelenek olan Yaz Satranç Turnuvasının 11.si Ayvalık Belediyesinin sponsorluğunda gerçekleşecek.
A Kategorisi 75 (1600 ELO/UKD ve üzeri sporcular) ve B Kategorisi 100 (1599 ELO/UKD ve altı sporcular ile Herhangi Bir Kuvvet Puanı Olmayan Sporcular) olmak üzere iki kategoride yarışacak toplamda 175 oyuncudan derece yapanlara Ayvalık Belediyesince toplam 10.000 TL para ödülü dağıtılacaktır.
Ayvalık Belediyesi, Ayvalık Satranç Spor Kulübü, TSF Balıkesir İl Temsilciliği ve Ayvalık İlçe Temsilciliği, Ayvalık Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile ortak organize edilen Ayvalık 11. Yaz Satranç Turnuvası, 1-2-3-4 Ağustos 2018 tarihlerinde, İsmet İnönü Kültür Merkezinde yapılacaktır.
Son Başvuru, 30 Temmuz 2018 Pazartesi, Saat: 18.00 ye kadardır.
Katkı Payları Ayvalık Satranç Spor Kulübünün, Ayvalık İş Bankası Şubesi: 2120-0642936 nolu hesabına (TR72 0006 4000 0012 1200 6429 36 nolu Iban hesabına)  “Sporcu Adı-Soyadı, TC Kimlik, AYVALIK 11.YAZ SATRANÇ TURNUVASI Katılım Ücreti” açıklaması ile yatırılacaktır.
Başvurular, kayıt ücretinin yatırıldığını gösteren dekontun görüntüsünün ve ekteki Başvuru Formunun eksiksiz doldurulup  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine mail yolu ile gönderilmesi ile yapılacaktır.
Turnuvaya katılacak IM ve GM ünvanlı sporcular turnuva kayıt ücreti ödemezler.
Kayıt listeleri, hergün 30 Temmuz Pazartesi saat 18:00 a kadar   https://ayvaliksatranc.wordpress.com/ adresinde ilan edilecektir.
Tüm satranç severleri turnuvamıza bekliyoruz.
Nahil FİLİZ
AYVALIK SATRANÇ SPOR KULUBU BAŞKANI
TURNUVA DİREKTÖRÜ
İletişim Telefonu: 0505 671 69 14
e-posta                : Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.  
YÖNERGE             SALONUN KONUMU